Horoskop majów – znak kamienia Topaz

Magiczne znaczenie kamieni – Topaz
Urodzeni w tym miesiącu są wesołego usposobienia, pełni życzliwości dla otoczenia, przyjaźni i serdeczni. Topazy bywają czasem porywcze, ale gniew ich szybko mija. Ludzie ci są hojni, aż do rozrzutności, lubią ładne ubiory, wystawne dania, wygody w życiu codziennym. Urodzeni w okresie Topazu są próżni, lubią komplementy i pochlebstwa. Topazy mają duże ambicje: chcieliby coś znaczyć wśród ludzi, osiągnąć jakieś eksponowane stanowisko, należeć do wyższej sfery społecznej niż ta, z której wyszli. Często udaje im się te zamiary urzeczywistnić, chociaż w swych działaniach nigdy nie uciekają się do metod bezwzględnych, nie idą po trupach do celu. Wadą Topazów jest zbytnia pewność siebie i nadmierna wiara we własne siły, co sprawia, że ludzie ci niekiedy popadają w kłopoty z racji przeliczenia się z  rzeczywistymi możliwościami. Topazy nie lubią zajęć, gdzie potrzebna jest wytrwałość, pilność i koncentracja. Lubią podróżować, cieszą ich nowe miejscowości i nowi ludzie, nie odstraszają trudy podróży. Lubią natomiast, gdy domy ich są miejscem spotkań wielu ludzi, których podejmują gościnnie i serdecznie. Często też, nie licząc się z kosztami, urządzają uroczystości rodzinne. Nie znoszą samotności i zamykania się w czterech ścianach domu.

Kobiety Topazy mają wiele uroku i wdzięku, umieją posługiwać się kokieterią. Lubią, aby z ich zdaniem liczyli się wszyscy, mają też niekiedy poczucie własnej nieomylności, stąd też zasypują rodzinę i znajomych dobrymi radami. Od mężów wymagają wiele względów, nawet gdy od dnia ślubu minęło sporo lat. Nie lubią przemęczać się nadmiarem zajęć domowych, chcą mieć zawsze czas, aby dbać o siebie. Dzieci Topazy są rezolutne, żywe i miłe. Od wczesnego dzieciństwa zadziwiają otoczenie śmiałością wobec obcych ludzi i nieznanych sytuacji.

 

Turkus : Onyks : Diament : Rubin : Szafir : Agat : Chalcedon : Selenit : Szmaragd : Topaz : Jadeit : Karneol : Lazuryt : Opal : Akwamaryn : Koral : Ametyst : Malachit


POWRÓT

Tarot wrozby